Nye spillere

Hvor er det let at finde nye kammerater med samme interesse i sporten og for os i fodbold.

Det er ikke altid sådan, at de ellers bedste venner har samme evner og interesse i sporten. I HIK træner så vidt muligt alle spillere i samme årgang i de yngste årgange på samme bane. Vi træner stationstræning. Alle kommer rundt til alle stationer typisk i mindre grupper. Nogen dage deles de bedste på samme stationshold – andre dage ikke.

Uanset om dit barn er en erfaren fodboldsspiller, som gerne vil videreudvikle dine kompetencer eller bare gerne vil starte til fodbold, er HIK klubben for hende.

Inden I finder ud af, om dit barn vil være medlem af HIK Fodbold, har dit barn lov til at prøvetræne i op til 4 uger. Du skal kontakte holdelederen for dit barns respektive årgang, og med ham eller hende aftale en dag for den første prøvetræning.

Du kan finde kontaktoplysninger på din holdleder nedenfor.

Senest efter 4 ugers prøvetræning melder du dit barn ind i HIK Fodbold via følgende link: Medlemskab

Vi håber, I bliver glade for jeres fodboldliv i HIK, og at det vil bringe en masse gode oplevelser med sig. Vi ønsker dig velkommen ind i en stor fodboldfamilie, som er drevet af glæde, vilje, udvikling og fællesskab.

KONTAKT

Kerneværdierne ”Glæde, Udvikling & Fællesskab” er en vigtig del af HIK pigefodbold.

Pigeudvalget i HIK Fodbold har sat sig for at skabe en dynamisk og spændende pigeafdeling, hvor spilleglæde, lysten til at blive bedre, lære at indgå som en del af et hold skal skabe et højt individuelt teknisk niveau hos store som små.

Pigeudvalget´s opgave er, at udvikle pigefodbolden i HIK og skabe en bred og talentuld pigeafdeling med udgangspunkt i HIK Fodbold´s generelle værdier og holdninger.

Kontaktpersoner i HIK Fodbold pigeafdeling:

Pigeformand
Kim Meurs-Gerken – kmg@kochchristensen.dk – mobil 61610909

T-Chef
Martin Storm – martin@art-frame.dk – mobil 28118825

Eventmaster
Mikael Skjoldager – mikael@fuzzy-lab.com

U5-U7
Lone Falsig – lonefalsig@msn.com

U8/U9
Træner: Signe Elmstrøm – elmstrom13@hotmail.com 

U10
Træner: Jan Bartram – lime@jan-bartram.dk – mobil 40901686
Holdleder: Nikolaj Vilner – nikolaj_vilner@hotmail.com 

U11-U12
Træner: Martin Iversen – martiniversennu@gmail.com – mobil 40304122
Holdleder: Rasmus Aaen Madsen – rasmusaaenmadsen@gmail.com – mobil 27291700

U13
Træner U13-1: Jesper Gelser – jg@novare.dk – mobil 26205433
Holdleder U13-1: Cecilie Bryld – cecilie@dadlnet – mobil 29722212
Træner U13-2: Jakob Gehl – jakob@gehl.dk – 27202520
Træner U13-3: Sophie Stæhr – sophie.staehr.fak@hotmail.com  – 26394332

U14
Træner U14-1: Martin Storm – martin@art-frame.dk – mobil 28118825
Træner U14-2: Nikoline Andersen – nikolineba@gmail.com – mobil 21589198

U15/U16
Holdleder: Adriaan Bol – adriaan.bol@runbox.com – 20209681

U18
Træner: Per Frimann – perfrimann@tdcadsl.dk
Elin Glahn – elin.glahn@hotmail.com