Fodbold, Forside

Efter en lang vinterpause ruller bolden omsider igen i den kommende weekend i 2. division. U17 og U19 skal også i gang med turneringen, og har en bustur til Horsens foran sig.

Forårsturneringen

U17 drenge 1

U17 dre Divis

lør

0318

13.00

Casa Arena

AC Horsens

Senior 1

2. division kval

lør

0318

15.00

GS Opvisning ku

Jammerbugt

U19 drenge 1

U19 dre Divis

lør

0318

15.15

Casa Arena

AC Horsens

U15 dre 02-1

U15 dre Øst 1

søn

0319

12.00

HIK ny kunst

HB Køge

Vinterkampe U13 og ældre

Veteran

Vinter p 2

tirs

0314

21.00

Gentofte K2

Brøndby Strand

Senior 2

IT-kamp

tors

0316

20.15

GS Opvisning

Senior 5

U14 dr Fulton

Vinter 3-4 p. 8

fre

0317

18.15

Gentofte K1

Skjold

U14 piger

Vinter 1 p. 1

fre

0317

20.00

Gentofte K1

Greve

U13 dre 04-1

8M ET-kamp

lør

0318

11.00

HIK ny kunst

Greve

U13 dre 04-2

8M Vinter 1p5

lør

0318

11.15

Vanløse IP

Vanløse

U14 dre 03-1

ET-kamp

lør

0318

12.30

HIK ny kunst

Næstved

U13 dre 04-4

8M Vinter 3p5

lør

0318

12.30

HIK gammel

GVI

U16 drenge 1

Vinter M p 2

lør

0318

13.00

Hørsholm IP

Hørsholm-Us.

7M Kvinde

7M Vinter p2

lør

0318

14.00

Nørrebropark

Nørrebro U

U15 dre 02-2

Vinter 1-2 p. 4

lør

0318

14.30

HIK ny kunst

B 1973 Herlev

U14 dre 03-2

Vinter M p. 3

lør

0318

15.30

HIK gammel

B 93

U14 dre 03-3

Vinter 1-2 p. 4

lør

0318

16.00

Virumgård

Virum-Sorgenfri

U13 dre 04-3

8M Vinter 1p6

søn

0319

10.15

Jens Jessensv.

FA 2000

U13 piger 2

8M Vinter 1p1

søn

0319

11.00

HIK gammel

Roskilde Pige

U16 drenge 2

Vinter 1-2 p. 5

søn

0319

11.45

Lyngby Stad

Lundtofte

U14 dre 03-4

Vinter 3-4 p. 4

søn

0319

12.30

HIK gammel

Nivå-Kokkedal

U13 dre 04-5

8M Vinter 4p7

søn

0319

13.30

Lyngbyvejen

B 1903

Senior 2

T-kamp

søn

0319

16.00

Gentofte K1

HB

U15 dre 02-3

Vinter 3-4 p. 4

søn

0319

16.15

Lyngbyvejen

B 1903

Vinterkampe U12 og yngre

U10 dre 07-1

8M T-kamp

lør

0318

08.45

HIK gammel

FIX

U12 dre 05-1

8M ET-kamp

lør

0318

09.00

HIK ny

Værebro

U12 dre 05-3

8M Vinter B1

lør

0318

09.00

Virumgård

Virum-Sorgenfri

U12 dre 05-2

8M Vinter A1

lør

0318

10.00

Nymosen ku

GVI

U12 dre 05-4

8M Vinter C5

lør

0318

10.00

Sundby IP

B 1908

U11 dre 06-1

8M Vinter A2

lør

0318

11.00

Hollænderhal

Dragør

U12 dre 05-5

8M Vinter D

lør

0318

14.00

HIK gammel

Hillerød

U11dre 06-2

8M Vinter B3

lør

0318

14.00

HIK gammel

Bagsværd

U12 piger 1

T-kamp

lør

0318

16.00

HIK ny

Roskilde

U12 piger 2

8M Vinter B 1

søn

0319

10.00

Frederiksværk

Frederiksværk

U11 piger

8M Vinter C 1

søn

0319

11.00

HIK gammel

GVI

U11 dre 06-3

8M Vinter B4

søn

0319

11.45

Jens Jessensv

FA 2000

U10 dre 07-1

8M T-kamp

søn

0319

13.45

HIK ny

KB

U12 dre 05-2

8M T-kamp

søn

0319

14.00

HIK ny

Nykøbing F

U11dre 06-4

8M Vinter C3

søn

0319

14.00

HIK gammel

Skovshoved