Fodbold, Forside

En trist start på ugen, da 1. senior i går måtte se sig slået i Odder. Mange HIK-hold skal i den kommende uge i ilden efter Påskeferien. Heriblandt U17, der i aften spiller hjemmekamp i Pokalturneringen mod FC Nordsjælland. 

Tællende turneringskampe

HIK-hold

Række

dag

dato

kl.

bane

modstander

Senior 1

2. division kval

man

0417

15.00

Spektrum Odder

Odder

5M Grand VM

5M Gr Vet M 1

tirs

0418

11.00

Fælledparken

Østerbro

U17 drenge 1

U17 dre pokal

tirs

0418

18.45

GS Opvisning ku

FC Nordsjælland

Senior 4

Serie 4 p. 16

ons

0419

18.30

GS Opvisning ku

Frem 3

7M Old Boys

7M OB 1 p. 2

ons

0419

18.30

Gentofte KUNST 2

Pioneren

U16 dre 01-2

U16 dre Øst 1

ons

0419

18.45

HIK ny kunst

B 93

Grand Old M

Grand Old M 1

ons

0419

19.15

Svanemøllen

B 93

Senior 7(6)

Serie 5 p. 23

ons

0419

20.15

GS Opvisning ku

Fremad Valby 7

Supermasters

Supermaster 1

ons

0419

20.15

HIK gammel kunst

B 1908

7M SupGOM

7M SGOM 1

tors

0420

11.00

Gemmas Alle

AB Tårnby

7M Kvinde

7M Kvi 2 p. 3

tors

0420

18.30

Hvidovre Stad

Hvidovre 2

U19 drenge 2

U19 drenge 1

tors

0420

18.30

Valby IP

Frem 2

U14 dre 03-4

U14 drenge 4

tors

0420

18.30

Gentofte KUNST 1

Fulton

U14 Fulton

U14 drenge 4

tors

0420

18.30

Gentofte KUNST 1

HIK 4

U13 dre 04-5

8M U13 dr 6

tors

0420

18.30

HIK græs

Østerbro

Senior 3

Serie 3 p. 9

tors

0420

20.15

Gentofte KUNST 1

PI Fodbold 2

Veteran

Veteran 1

tors

0420

20.15

HIK gammel kunst

Hvidovre

Senior 2

Serie 2 p. 6

fre

0421

18.30

Fælledparken

Østerbro 3

U14 dre 03-2

U14 drenge M

fre

0421

18.30

HIK ny kunst

Kastrup

U16 dre 01-2

U16 dre Øst 1

fre

0421

19.00

Frederikssund

Frederikssund

U13 dre 04-2

8M U13 dr 1

lør

0422

09.30

HIK gammel kunst

KB 4

U15 dre 02-3

U15 drenge 2

lør

0422

11.00

HIK gammel kunst

Kastrup

U13 dre 04-1

8M U13 dr Ø 1

lør

0422

11.00

HIK ny kunst

Hvidovre

Senior 3

Serie 3 p. 9

lør

0422

11.15

Fælledparken

Skjold 5

U14 dre 03-3

U14 drenge 2

lør

0422

11.15

Genforening k

Union

7M U14 piger

7M U14 pi 1

lør

0422

11.15

Hollænderhal

Dragør

U13 dre 04-3

8M U13 dr 2

lør

0422

12.30

Bavnehøj

Vestia 3

Senior 4

Serie 4 p. 16

lør

0422

13.00

HIK gammel kunst

FB 9

U14 dre 03-1

U14 dre Øst 1

lør

0422

13.00

HIK ny kunst

FC Roskilde

Senior 1

2. division kval

lør

0422

15.00

Høje Bøge

FC Svendborg

U17 drenge 1

U17 dre Divis

lør

0422

15.30

HIK ny kunst

Slagelse B&!

U13 dre 04-4

8M U13 dr 3

søn

0423

10.00

HIK gammel kunst

Dragør 3

U15 dre 02-1

U15 dre Øst 1

søn

0423

11.45

HIK ny kunst

B 93

U16 piger

U16 piger 1

søn

0423

13.30

Emdruppark

KFUM

U15 dre 02-2

U15 drenge 1

søn

0423

13.30

HIK gammel kunst

Nørrebro United

U13 piger 1

8M U13 pi Øst

søn

0423

13.30

HIK ny kunst

Hvidovre

Øvrige kampe

HIK-hold

Række

dag

dato

kl.

bane

modstander

U12 dre 05-6

8M U12 C p4

tirs

0418

18.30

HIK græs

Skjold

U12 piger 2

8M U12 pi A

ons

0419

17.30

Hekla Park

Hekla

U11 dre 06-3

8M U11 C p3

ons

0419

18.30

HIK græs

KFUM

U12 dre 05-5

8M U12 C p2

lør

0422

09.15

Lyngbyvejen

B 1903

U11 dre 06-2

8M U11 B p3

lør

0422

09.30

HIK ny kunst

Husum

U12 dre 05-2

8M U12 A p3

lør

0422

10.00

HIK ny kunst

Sundby

U12 dre 05-3

8M U12 B p3

lør

0422

10.00

KB-Hallen

KB

U11 dre 06-4

8M U11 C p5

lør

0422

10.00

Gentofte Øst

Jægersborg

U11 dre 06-1

8M U11 A p2

lør

0422

15.00

HIK gammel kunst

KB

U12 dre 05-4

8M U12 C p1

søn

0423

09.30

Jens Jessensv

FA 2000

U12 dre 05-1

8M U12 A p1

søn

0423

10.00

HIK ny kunst

KB

U10 dre 07-1

8M T-kamp

søn

0423

13.30

HIK ny kunst

KB

Facebook