Fodbold, Forside

1. senior fik første sejr på kontoen i weekenden, da det blev til en 2-0 sejr i Svendborg. Nu venter to hjemmekampe. Den første på lørdag mod VSK Århus. En stor del af HIKs hold skal også i kamp i den kommende uge. Du får her det store overblik:

Tællende turneringskampe

HIK hold

Række

dag

dato

kl.

bane

modstander

5M Grand VM

5M Gr Vet M 1

man

0424

11.00

Krøyersvej

AB Tårnby

U16 dre 01-3

U16 drenge 2

man

0424

18.30

Gentofte kunst 2

Vanløse

U14 dre 03-4

U14 drenge 4

man

0424

18.30

GS Opvisning ku

Hellas

Veteran

Veteran 1

man

0424

19.00

Krøyersvej

Skovshoved

7M Kvinde

7M Kvi 2 p. 3

man

0424

19.30

Valby IP kunst

Pan

Grand Old M

Grand Old M 1

man

0424

20.15

GS Opvisning ku

HB/Østerbro

U14 dre 03-2

U14 drenge M

tirs

0425

20.00

Gentofte KUNST 1

Brønshøj

7M Old Boys

7M OB 1 p. 2

ons

0426

18.00

Valby IP kunst

Fremad Valby

U19 drenge 2

U19 drenge 1

ons

0426

18.30

GS Opvisning ku

FA 2000 2

U14 dre 03-1

U14 dre pokal

ons

0426

18.30

Næstved Stad

Næstved

U15 dre 02-3

U15 drenge 2

ons

0426

18.45

Fælledparken

Østerbro

7M SupGOM

7M SGOM 1

tors

0427

11.00

HIK ny kunst

Frem

U16 piger

U16 piger 1

tors

0427

18.30

Gentofte KUNST 1

FA 2000 2

7M Herre

7M Her 3 p. 4

fre

0428

18.00

John Tranum

Amager FF 2

U14 Fulton

U14 drenge 4

fre

0428

18.30

Gentofte KUNST 1

Skovshoved 2

U13 dre 04-2

8M U13 dr 1

fre

0428

18.30

HIK ny kunst

Fremad Amager 2

Senior 5

Serie 4 p. 15

fre

0428

19.15

Valby IP kunst

Culpa 2

Supermasters

Supermaster 1

lør

0429

10.00

Ryparken Kun

B 93

U13 dre 04-3

8M U13 dr 2

lør

0429

10.45

Lyngbyvejen

B 1903 3

U13 dre 04-1

8M U13 dr Ø 1

lør

0429

11.00

Ledøje

LSF

U16 dre 01-2

U16 dre Øst 1

lør

0429

11.15

HIK ny kunst

Frem

U19 drenge 1

U19 dre Divis

lør

0429

12.00

Alpi Arena

Næsby

U15 dre 02-2

U15 drenge 1

lør

0429

13.00

Frem, Valby IP

Frem 2

U13 piger 1

8M U13 pi Øst

lør

0429

13.00

Greve I.Park

Greve

U17 drenge 1

U17 dre Divis

lør

0429

14.15

Alpi Arena

Næsby

U13 dre 04-4

8M U13 dr 3

lør

0429

14.30

HIK ny kunst

B 1908

Senior 1

2. division kval

lør

0429

15.00

GS Opvisning ku

VSK Århus

U13 dre 04-5

8M U13 dr 6

søn

0430

10.00

Vanløse IP

Vanløse 3

U13 piger 2

8M U13 pi 1

søn

0430

10.00

HIK ny kunst

Kastrup

U12 piger 1

8M DBU pi S 1

søn

0430

11.00

Brøndby Stad.

Brøndby

Senior 2

Serie 2 p. 6

søn

0430

11.45

HIK ny kunst

FB 2

Senior 4

Serie 4 p. 16

søn

0430

11.45

Valby IP kunst

PI Fodbold 3

U16 drenge 2

U16 drenge 2

søn

0430

11.45

Gemmas Alle

AB Tårnby

Senior 3

Serie 3 p. 9

søn

0430

13.30

Gentofte KUNST 2

FA 2000 6

Ikke-tællende Turneringskampe

HIK hold

Række

dag

dato

kl.

hjemmebane

modstander

U11 piger

8M U11 pige

man

0424

17.30

Raffinaderivej

Sundby 2

U12 dre 05-4

8M U12 C p1

tors

0427

18.30

HIK græs

FIX

U12 dre 05-3

8M U12 B p3

lør

0429

09.30

HIK ny kunst

Frem

U11 dre 06-4

8M U11 C p5

lør

0429

09.30

HIK ny kunst

HB

U12 dre 05-1

8M U12 A p1

lør

0429

10.00

Mimerspark

Nørrebro U

U11 dre 06-1

8M U11 A p2

lør

0429

10.00

Nymosen

GVI

U11 dre 06-3

8M U11 C p3

lør

0429

10.00

Gemmas Alle

AB Tårnby

U9 dre 08-1

5M U9 A p2

lør

0429

10.00

Sundby IP

stævne

U7 dre 10-1

3M U7 pulje 2

lør

0429

10.20

Sundby IP

stævne

U6 dre 11-1

3M U6 pulje 2

lør

0429

10.20

Fælledparken

stævne

U8 dre 09-5

5M U8 B p4

lør

0429

10.25

HIK græs

stævne

U12 dre 05-2

8M U12 A p3

lør

0429

11.30

Svanemøllen

B 93

U12 dre 05-6

8M U12 C p4

lør

0429

11.30

Mimersparken

Nørrebro United

U7 dre 10-2

3M U7 pulje 5

lør

0429

12.50

Sundby IP

stævne

U6 dre 11-2

3M U6 pulje 4

lør

0429

12.50

Fælledparken

stævne

U11 piger

8M U11 pige

lør

0429

14.30

HIK ny kunst

Fremad Valby

U9 dre 08-4

5M U9 C p3

søn

0430

10.00

Byparken

stævne

U9 piger

5M U9 piger A

søn

0430

10.00

Raffinaderivej

stævne

U8 dre 09-1

5M U8 A p1

søn

0430

10.00

Hvidovre Stad

stævne

U8 dre 09-7

5M U8 C p3

søn

0430

10.00

Ugandavej

stævne

U7 dre 10-3

3M U7 pulje 3

søn

0430

10.20

Vigerslevpark

stævne

U6 dre 11-3

3M U6 pulje 1

søn

0430

10.20

Nørrebropark

stævne

U12 piger 3

5M U12 pige

søn

0430

10.25

Bavnehøj ku

stævne

U10 dre 07-2

5M U10 B p2

søn

0430

10.25

Røllikevej

stævne

U10 dre 07-3

5M U10 B p3

søn

0430

10.25

Røllikevej

stævne

U10 piger

5M U10 pi A

søn

0430

10.25

Hvidovre Stad

stævne

U9 dre 08-5

5M U9 C p3

søn

0430

10.25

Byparken

stævne

U8 dre 09-2

5M U8 A p1

søn

0430

10.25

Hvidovre Stad

stævne

U8 dre 09-3

5M U8 B p2

søn

0430

10.25

Krøyersvej

stævne

U8 dre 09-6

5M U8 C p2

søn

0430

10.25

Krøyersvej

stævne

U8 dre 09-8

5M U8 C p3

søn

0430

10.25

Ugandavej

stævne

U8 piger

5M U8 pi p. 1

søn

0430

10.25

Husumpark

stævne

U6 dre 11-5

3M U6 pulje 3

søn

0430

12.30

Nørrebropark

stævne

U6 dre 11-4

3M U6 pulje 3

søn

0430

12.50

Nørrebropark

stævne

U10 dre 07-1

5M U10 A p2

søn

0430

13.25

HIK græs

stævne

U10 dre 07-4

5M U10 C p2

søn

0430

13.25

Røllikevej

stævne

U9 dre 08-2

5M U9 B p2

søn

0430

13.25

Krøyersvej

stævne

U9 dre 08-3

5M U9 C p2

søn

0430

13.25

Krøyersvej

stævne

U8 dre 09-4

5M U8 B p3

søn

0430

13.25

Ugandavej

stævne