Uge 17 blev en kampuge som bød på sejre til alle seniorhold i kamp. Det er længe siden, det er sket sidst! Vi har heldigvis og selvfølgelig masser af kampe igen i den kommende uge: 

Tællende Turneringskampe

Grand Old M

Grand Old M 1

man

0501

19.15

Lyngby Stadion

Lyngby

U15 dre 02-3

U15 drenge 2

tirs

0502

18.30

GS Opvisning

B 1903 2

Supermasters

Supermaster 1

tirs

0502

20.15

GS Opvisning

FA 2000

7M Old Boys

7M OB 1 p. 2

ons

0503

18.30

Gentofte KUNST 2

FIX

U15 dre 02-1

U15 dre pokal

ons

0503

18.30

HIK ny kunst

FCK

U13 dre 04-1

11M ET-kamp

ons

0503

18.30

GS opvisning

Helsinge

U12 piger 1

8M DBU pi S 1

ons

0503

18.30

Gentofte Kunst 2

Fremad Valby

U16 piger

U16 piger 1

ons

0503

18.30

Vanløse IP

Damsø

Senior 5

Serie 4 p. 15

ons

0503

20.15

GS Opvisning ku

ØKF 2

U16 dre 01-2

U16 dre Øst 1

ons

0503

20.30

KB-hallen kunst

KB

7M SupGOM

7M SGOM 1

tors

0504

11.00

Svanemølle ku.

B 93/B 1903

Senior 4

Serie 4 p. 16

tors

0504

20.15

GS Opvisning

Udfordringen 3

U13 piger 1

8M U13 pi Øst

fre

0505

18.30

Gentofte KUNST 1

Allerød

U13 dre 04-1

8M U13 dr Ø 1

lør

0506

10.00

Raffinaderivej

Sundby

U16 dre 01-2

U16 dre Øst 1

lør

0506

11.15

HIK ny kunst

BSF

U13 piger 2

8M U13 pi 1

lør

0506

11.15

Bavnehøj

Vestia

U19 drenge 1

U19 dre Divis

lør

0506

12.30

Haderslev IC

SønderjyskE

U14 dre 03-1

U14 dre Øst 1

lør

0506

13.00

HIK ny kunst

AB

U13 dre 04-4

8M U13 dr 3

lør

0506

13.00

Svanemøllen

B 93 4

U17 drenge 1

U17 dre Divis

lør

0506

14.45

Haderslev IC

Haderslev

Senior 1

2. division kval

lør

0506

15.00

GS Opvisning ku

Middelfart

U13 dre 04-2

8M U13 dr 1

søn

0507

09.45

Lundehuspark

Skjold 2

U15 dre 02-2

U15 drenge 1

søn

0507

11.15

HIK ny kunst

Hellas

U14 dre 03-2

U14 drenge M

søn

0507

13.30

Nymosen

GVI

7M Kvinde

7M Kvi 2 p. 3

søn

0507

14.00

HIK ny kunst

Vestia

Ikke-tællende turneringskampe

U12 dre 05-4

8M U12 C p1

man

0501

18.00

Rødovre Stadion

Rødovre

U12 dre 05-6

8M U12 C p4

tirs

0502

18.30

HIK græs

AB Tårnby

U11 piger

8M U11 pige

ons

0503

18.00

Emdrupparken

KFUM

U12 piger 2

8M U12 pi A

fre

0505

18.30

Gentofte KUNST 1

B 1908

U12 dre 05-2

8M U12 A p3

fre

0505

18.30

HIK ny kunst

Vanløse

U11 dre 06-2

8M U11 B p3

lør

0506

09.30

HIK ny kunst

Skovshoved

U11 dre 06-3

8M U11 C p3

lør

0506

09.30

HIK ny kunst

Skovshoved

U7 dre 10-3

3M U7 pulje 3

lør

0506

10.20

Nørrebroparken

stævne

U9 dre 08-1

5M U9 A p2

lør

0506

10.25

Lyngbyvejen

stævne

U9 dre 08-2

5M U9 A p2

lør

0506

10.25

Lyngbyvejen

stævne

U9 dre 08-3

5M U9 B p2

lør

0506

10.25

Lyngbyvejen

stævne

U9 dre 08-4

5M U9 C p2

lør

0506

10.25

Lyngbyvejen

stævne

U8 dre 09-3

5M U8 B p2

lør

0506

10.25

HIK græs

stævne

U12 dre 05-5

8M U12 C p2

lør

0506

11.15

Jens Jessensvej

FB

U11 dre 06-4

8M U11 C p5

lør

0506

11.15

Fælledparken

Skjold

U8 dre 09-7

5M U8 C p3

lør

0506

13.00

HIK græs

stævne

U8 dre 09-8

5M U8 C p3

lør

0506

13.00

HIK græs

stævne

U12 dre 05-1

8M U12 A p1

søn

0507

10.00

HIK ny kunst

Frem

U9 piger

5M U9 piger A

søn

0507

10.00

Jens Jessens ku.

stævne

U8 dre 09-1

5M U8 A p1

søn

0507

10.00

Hollænderhal

stævne

U8 dre 09-2

5M U8 A p1

søn

0507

10.00

Hollænderhal

stævne

U8 dre 09-5

5M U8 B p4

søn

0507

10.00

Svanemøllen

stævne

U8 piger

5M U8 pi p. 1

søn

0507

10.00

Nørrebroparken

stævne

U7 dre 10-1

3M U7 pulje 2

søn

0507

10.20

Krøyersvej

stævne

U7 dre 10-2

3M U7 pulje 5

søn

0507

10.20

Krøyersvej

stævne

U6 dre 11-3

3M U6 pulje 1

søn

0507

10.20

Pile Alle

stævne

U6 dre 11-4

3M U6 pulje 3

søn

0507

10.20

Pile Alle

stævne

U6 dre 11-5

3M U6 pulje 3

søn

0507

10.20

Pile Alle

stævne

U12 piger 3

5M U12 pige

søn

0507

10.25

Engdraget

stævne

U10 dre 07-2

5M U10 B p2

søn

0507

10.25

Hvidovre Stadion

stævne

U10 dre 07-4

5M U10 C p2

søn

0507

10.25

Hvidovre Stadion

stævne

U10 piger

5M U10 pi A

søn

0507

10.25

Jens Jessensvej

stævne

U9 dre 08-4

5M U9 C p3

søn

0507

10.25

Ryparken Kunst

stævne

U9 dre 08-5

5M U9 C p3

søn

0507

10.25

Ryparken Kunst

stævne

U8 dre 09-4

5M U8 B p3

søn

0507

11.30

Svanemøllen

stævne

U8 dre 09-6

5M U8 C p2

søn

0507

12.30

Lyngbyvejen

stævne

U6 dre 11-1

3M U6 pulje 2

søn

0507

12.50

Pile Alle

stævne

U6 dre 11-2

3M U6 pulje 4

søn

0507

12.50

Pile Alle

stævne

U11 dre 06-1

8M U11 A p2

søn

0507

13.00

HIK ny kunst

Vanløse

U10 dre 07-1

5M U10 A p2

søn

0507

13.25

Hvidovre Stadion

stævne

U11 dre 06-1

8M T-kamp

søn

0507

13.00

HIK ny kunst

KB

U10 dre 07-3

5M U10 B p3

søn

0507

13.25

Sundby IPark

stævne