Fodbold, Forside

Tredje sejr i streg, og tredje 2-0 gevinst i træk for 1. senior, da topholdet Middelfart blev årets første taber på Gentofte Stadion. Ugens weekendkampe er decimeret pga. Store Bededag. 

Tællende turneringskampe

HIK hold

række

dag

dato

kl.

bane

modstander

5M Grand VM

5M Gr Vet M 1

man

0508

11.00

Svanemølle kunst

B 93

U16 dre 01-3

U16 drenge 2

man

0508

18.30

GS Opvisning ku

B 93 4

U13 dre 04-3

8M U13 dr 2

man

0508

18.30

Gentofte KUNST 2

Husum

7M Old Boys

7M OB 1 p. 2

man

0508

20.15

Gentofte KUNST 2

Amager FF

Veteran

Veteran 1

man

0508

20.15

GS Opvisning ku

KB

U14 dre 03-1

U14 dre Pokal

tirs

0905

18.00

Brøndby Stadion

Brøndby

U15 dre 02-3

U15 drenge 2

tirs

0509

18.30

Gentofte Kunst 1

FIX 2

U13 dre 04-5

8M U13 dr 6

tirs

0509

18.30

HIK græs

KB 7

U16 dre 01-1

U16 dre Reser

tirs

0509

19.15

Svanemøllen kun

B 93

Senior 2

Serie 2 p. 6

tirs

0509

19.30

Sundby IP kunst

B 1908 3

U16 piger

U16 piger 1

tirs

0509

20.00

Gentofte Kunst 1

Dragør

U13 piger 1

8M U13 pi Øst

ons

0510

18.00

Ryparken kunst

B 93

Supermasters

Supermaster 1

ons

0510

18.30

Gemmas Alle

AB Tårnby

U15 dre 02-2

U15 drenge 1

ons

0510

18.30

GS Opvisning ku

Skjold 2

U13 dre 04-2

8M U13 dr 1

ons

0510

18.30

Gentofte KUNST 2

FB

7M U14 piger

7M U14 pi 1

ons

0510

18.30

HIK græs

Sundby

U19 drenge 2

U19 drenge 1

ons

0510

19.00

Krøyersvej

Skovshoved

U13 dre 04-1

8M U13 dr Ø 1

ons

0510

19.00

Roskilde

FC Roskilde

Grand Old M

Grand Old M 1

ons

0510

20.15

GS Opvisning ku

HB Køge

Senior 3

Serie 3 p. 9

tors

0511

19.00

Tingbjerg

Stefan 2

Senior 4

Serie 4 p. 16

fre

0512

18.30

Jens Jessensvej

CBS 3

U14 Fulton

U14 drenge 4

lør

0513

10.00

Engdraget

Hellas

7M Herre

7M Her 3 p. 4

lør

0513

13.00

HIK gammel kunst

Byens Baglår

U19 drenge 1

U19 dre Divis

lør

0513

13.00

HIK ny kunst

Thisted

U17 drenge 1

U17 dre Divis

lør

0513

13.00

GS Opvisning ku

Thisted

U14 dre 03-4

U14 drenge 4

lør

0513

13.00

Nymosen kunst

GVI 3

Senior 1

2. division kval

lør

0513

15.00

Jetsmark Stadion

Jammerbugt

7M Kvinde

7M Kvi 2 p. 3

lør

0513

15.45

Lundehusparken

Montecristo

Senior 2

Serie 2 p. 6

søn

0514

11.45

HIK ny kunst

Skjold 2

Senior 7

Serie 5 p. 23

søn

0514

11.45

Jens Jessensvej

CBS

U16 dre 01-1

U16 dre Øst 1

søn

0514

11.45

Jens Jessensvej

FA 2000

U16 dre 01-2

U16 dre 2

søn

0514

11.45

Ryparken kunst

Prespa

U14 dre 03-1

U14 dre Øst 1

søn

0514

14.30

HIK ny kunst

Lyngby

Ikke tællende turneringskampe

HIK hold

række

dag

dato

kl.

bane

modstander

U12 dre 05-1

8M U12 A p1

man

0508

18.30

HIK græs

B 93

U11 dre 06-1

8M U11 A p2

tirs

0509

17.15

Lyngbyvejen

B 1903

U12 piger 2

8M U12 pi A

lør

0513

10.00

Raffinaderivej

Sundby

U11 piger

8M U11 pige

lør

0513

10.00

Husumparken

Husum

U12 dre 05-3

8M U12 B p3

lør

0513

12.00

Krøyersvej

Skovshoved

U11 dre 06-2

8M U11 B p3

søn

0514

10.00

Ugandavej

Tårnby FF