Fodbold, Forside

1. senior fik et hak i tuden efter tre flotte sejre i træk, da det blev til et nederlag på 0-3 mod Jammerbugt lørdag. Både U17 og U19 hentede til gengæld flotte sejre mod Thisted, ligesom mange HIK-hold uden for skemaet hentede pokaler hjem fra Næstved og B1903 ved St. Bededags stævnerne.

Tællende turneringskampe

HIK-hold

Række

dag

dato

kl.

bane

modstander

5M Grand VM

5M Gr Vet M 1

man

0515

11.00

Krøyersvej

AB

Supermasters

Supermaster 1

man

0515

20.15

GS Opvisning ku

KB

U14 dre 03-1

U14 dre Øst 1

tirs

0516

18.30

HIK ny kunst

KB

U13 dre 04-1

11M ET-kamp

tirs

0516

18.30

Gentofte K1

AB

U12 piger 1

8M DBU pi S 1

tirs

0516

18.30

HIK gammel kunst

BSF

U16 dre 01-1

U16 dre Reser

tirs

0516

19.00

Næstved Stad

Næstved

7M U14 piger

7M U14 pi 1

ons

0517

18.00

Sundby IPark

B 1908

U14 dre 03-4

U14 drenge 4

ons

0517

18.30

Gentofte KUNST 2

B 93 5

U15 dre 02-2

U15 drenge 1

ons

0517

19.00

Gentofte Øst

Jægersborg

Veteran

Veteran 1

ons

0517

19.45

Grøndal kunst

Union

Senior 3

Serie 3 p. 9

ons

0517

20.15

GS Opvisning

Amager FF 2

7M SupGOM

7M SGOM 1

tors

0518

11.00

HIK ny kunst

Rødovre

7M Old Boys

7M OB 1 p. 2

tors

0518

18.45

Værkstedsvej

Valby

Senior 5

Serie 4 p. 15

tors

0518

20.15

GS Opvisning

FB 8

Grand Old M

Grand Old M 1

tors

0518

20.30

KB-Hallen ku

KB

U15 dre 02-2

U15 drenge 1

fre

0519

17.00

Mimerspark k

Nørrebro United

U14 dre 03-3

U14 drenge 2

fre

0519

17.00

Nymosen kun.

GVI 2

U15 dre 02-3

U15 drenge 2

fre

0519

17.30

Engdraget

Hellas 2

U14 dre 03-2

U14 drenge M

fre

0519

18.30

HIK ny kunst

B 93 2

Senior 2

Serie 2 p. 6

fre

0519

19.00

Jens Jessens k

FA 2000 4

U13 dre 04-3

8M U13 dr 2

lør

0520

10.00

Krøyersvej

Skovshoved

U13 dre 04-1

8M U13 dr Ø 1

lør

0520

11.00

HIK ny kunst

Jægersborg

U14 dre 03-1

U14 dre Øst 1

lør

0520

12.00

Herfølge Stad

HB Køge

U19 drenge 1

U19 dre Divis

lør

0520

13.00

Roskilde IPark

FC Roskilde

U13 piger 2

8M U13 pi 1

lør

0520

13.00

Jens Jessensv.

FA 2000

Senior 1

2. division kval

lør

0520

15.00

GS Opvisning ku

Odder

U17 drenge 1

U17 dre Divis

lør

0520

15.15

Roskilde IPark

FC Roskilde

U13 dre 04-4

8M U13 dr 3

søn

0521

10.00

HIK ny kunst

B 1903 4

U16 dre 01-3

U16 drenge 2

søn

0521

13.00

Vanløse IPark

Vanløse

U13 piger 1

8M U13 pi Øst

søn

0521

13.30

HIK gammel kunst

Damsø

U16 dre 01-2

U16 dre Øst 1

søn

0521

14.15

HIK ny kunst

Hørsholm

7M Herre

7M Her 3 p. 4

søn

0521

15.00

HIK gammel kunst

HB 4

7M Kvinde

7M Kvi 2 p. 3

søn

0521

15.00

HIK gammel kunst

Nørrebro United

U16 piger

U16 piger 1

søn

0521

15.15

Husumparken

Husum

Senior 4

Serie 4 p. 16

søn

0521

15.45

HIK ny kunst

FA 2000 9

Øvrige kampe

HIK-hold

Række

dag

dato

kl.

bane

modstander

U11 dre 06-4

8M U11 C p5

man

0515

17.30

Rådvadsvej

Stefan

U12 piger 2

8M U12 pi A

man

0515

18.30

Gentofte KUNST 2

Vestia

U12 dre 05-1

8M U12 A p1

ons

0517

18.30

Hollænderhal

Dragør

U12 dre 05-5

8M U12 C p2

ons

0517

18.30

HIK græs

GVI

U11 dre 06-2

8M U11 B p3

lør

0520

09.30

HIK ny kunst

KB

U11 dre 06-3

8M U11 C p3

lør

0520

09.30

HIK ny kunst

KB

U12 dre 05-2

8M U12 A p3

lør

0520

10.00

HIK gammel kunst

KB

U12 dre 05-6

8M U12 C p4

lør

0520

10.00

KB-Hallen kunst

KB

U8 dre 09-1

5M U8 A p1

lør

0520

10.00

HIK græs

stævne

U8 dre 09-2

5M U8 A p1

lør

0520

10.00

HIK græs

stævne

U6 dre 11-5

3M U6 pulje 3

lør

0520

10.00

Hekla Park

stævne

U7 dre 10-1

3M U7 pulje 2

lør

0520

10.20

Fælledparken

stævne

U7 dre 10-2

3M U7 pulje 5

lør

0520

10.20

Fælledparken

stævne

U6 dre 11-3

3M U6 pulje 1

lør

0520

10.20

Hekla Park

stævne

U6 dre 11-4

3M U6 pulje 3

lør

0520

10.20

Hekla Park

stævne

U8 dre 09-4

5M U8 B p3

lør

0520

10.25

Hekla Park

stævne

U8 dre 09-8

5M U8 C p2

lør

0520

10.25

Røllikevej

stævne

U12 dre 05-3

8M U12 B p3

lør

0520

11.30

Røllikevej

Kastrup

U8 dre 09-9

5M U8 C p3

lør

0520

13.00

HIK græs

stævne

U8 dre 09-10

5M U8 C p3

lør

0520

13.00

HIK græs

stævne

U8 piger

5M U8 pi p.1

lør

0520

13.00

Hekla Park

srævne

U12 dre 05-4

8M U12 C p1

søn

0521

09.00

Sundby IP kun

Fremad Amager

U12 piger 3

5M U12 pige

søn

0521

10.00

Byparken

stævne

U10 piger

5M U10 pi A

søn

0521

10.00

Sundby IP

stævne

U8 dre 09-3

5M U8 B p2

søn

0521

10.00

Husumpark

stævne

U8 dre 09-5

5M U8 B p4

søn

0521

10.00

Ryparken ku

stævne

U12 dre 05-1

8M U12 A p1

søn

0521

10.15

Sundby IP kun

Fremad Amager

U7 dre 10-3

3M U7 pulje 3

søn

0521

10.20

Pile Alle

stævne

U6 dre 11-1

3M U6 pulje 2

søn

0521

10.20

Jens Jessenv

stævne

U6 dre 11-2

3M U6 pulje 4

søn

0521

10.20

Jens Jessensv

stævne

U10 dre 07-1

5M U10 A p2

søn

0521

10.25

KB-Hal kunst

stævne

U10 dre 07-4

5M U10 C p2

søn

0521

10.25

KB-Hal kunst

stævne

U9 dre 08-4

5M U9 C p2

søn

0521

10.25

Jens Jessensv

stævne

U9 piger

5M U9 piger A

søn

0521

10.25

Raffinadervej

stævne

U11 dre 06-1

8M U11 A p2

søn

0521

11.30

HIK ny kunst

Østerbro

U12 dre 05-5

8M U12 C p2

søn

0521

12.00

Hvidovre Stad

Hvidovre

U9 dre 08-5

5M U9 C p3

søn

0521

13.00

Fælledparken

stævne

U8 dre 09-6

5M U8 B p3

søn

0521

13.00

Vanløse IPark

stævne

U8 dre 09-7

5M U8 B p3

søn

0521

13.00

Vanløse IPark

stævne

U10 dre 07-2

5M U10 B p2

søn

0521

13.25

KB Hal

stævne

U10 dre 07-3

5M U10 B p3

søn

0521

13.25

KB-Hal

stævne

U9 dre 08-1

5M U9 A p2

søn

0521

13.25

Husumparken

stævne

U9 dre 08-2

5M U9 B p2

søn

0521

13.25

Husumparken

stævne

U9 dre 08-3

5M U9 C p3

søn

0521

13.00

Husumparken

stævne

U8 dre 09-7

5M U8 C p3

søn

0521

13.25

Vanløse IPark

stævne