Fodbold, Forside

1. senior formåede ikke at snøre sækken, og derfor venter nu en umådeligt vigtig opgave på lørdag, når der skal point til i hjemmekampen mod Svendborg. Flere af HIKs hold spiller desuden for at vinde rækken i den kommende uge. Du får her det fulde overblik: 

Tællende turneringskampe

7M Old Boys

7M OB 1 p. 2

man

0612

20.15

Gentofte KUNST 2

Rødovre 2

7M U14 piger

7M U14 pi 1

tirs

0613

18.15

Raffinaderivej

Sundby

U14 dre 03-3

U14 drenge 2

tirs

0613

18.30

GS Opvisning ku

Fremad Valby

U12 piger 1

8M DBU pi S 1

tirs

0613

18.30

Himmelev

Roskilde Pige

Grand Old M

Grand Old M 1

tirs

0613

19.00

Skovbrynet

AB

U16 dre 01-1

U16 dre Reser

tirs

0613

20.15

GS Opvisning

Hvidovre

Senior 3

Serie 3 p. 9

ons

0614

18.00

Fælledparken

Heimdal 3

U16 dre 01-3

U16 drenge 2

ons

0614

18.30

GS Opvisning

Prespa

U13 dre 04-5

8M U13 dr 6

ons

0614

18.30

HIK græs

B 1903 5

7M Kvinde

7M Kvi 2 p. 3

ons

0614

19.00

Valby IP

Soccersisters

Senior 2

Serie 2 p. 6

ons

0614

19.30

Værkstedsvej

Valby 2

Supermasters

Supermaster 1

ons

0614

20.15

GS Opvisning ku

Fremad Amager

7M SupGOM

7M SGOM 1

tors

0615

11.00

KB Hal kunst

KB

Senior 5

Serie 4 p. 15

tors

0615

20.15

GS Opvisning

Skjold 7

U14 dre 03-2

U14 drenge M

fre

0616

17.00

HIK ny kunst

Skjold

U13 dre 04-1

8M U13 dr Ø 1

fre

0616

18.30

Greve

Greve

U13 dre 04-2

8M U13 dr 1

lør

0617

11.00

HIK ny kunst

B 93 3

U17 drenge 1

U17 dre Divis

lør

0617

11.15

Svanemøllen

B 93

U19 drenge 1

U19 dre Divis

lør

0617

13.00

Svanemøllen

B 93

U19 drenge 2

U19 drenge 1

lør

0617

13.00

HIK ny kunst

FB 2

U16 dre 01-2

U16 dre Øst 1

lør

0617

13.00

Lillevang IC

Roskilde KFUM

U12 piger 1

8M DBU pi S 1

lør

0617

13.00

HIK gammel kunst

Nykøbing Falster

Senior 1

2. division kval

lør

0617

15.00

GS Opvisning ku

FC Svendborg

U14 dre 03-3

U14 drenge 2

søn

0618

10.00

Fælledparken

Skjold 2

U14 Fulton

U14 drenge 4

søn

0618

10.00

Husumparken

Husum

U13 dre 04-2

8M U13 dr 1

søn

0618

10.00

HIK ny kunst

B 93 3

U13 dre 04-3

8M U13 dr 2

søn

0618

10.30

Frem, Valby

Frem

U13 dre 04-4

8M U13 dr 3

søn

0618

11.30

HIK ny kunst

Jægersborg 2

U13 piger 2

8M U13 pi 1

søn

0618

13.30

HIK ny kunst

B 1908

7M Herre

7M Her 3 p. 4

søn

0618

15.00

HIK ny kunst

Kanariefuglene

U13 piger 1

8M U13 pi Øst

søn

0618

16.00

HIK ny kunst

Hvalsø

Ikke-tællende turneringskampe

U11 piger

8M U11 pige

man

0612

17.30

Nymosen

GVI

U12 piger 2

8M U12 pi A

tirs

0613

18.30

HIK græs

Hellas

U12 dre 05-1

8M U12 A p1

tors

0615

18.30

HIK ny kunst

Sundby

U11 dre 06-4

8M U11 C p5

lør

0617

09.30

HIK gammel kunst

Ørestad

U12 dre 05-6

8M U12 C p4

lør

0617

10.00

Hollænderhal

Dragør

U11 dre 06-2

8M U11 B p3

lør

0617

10.00

Sundby IP

B 1908

U11 dre 06-3

8M U11 C p3

lør

0617

10.00

Sundby IP

B 1908

U9 dre 08-1

5M U8 A p2

lør

0617

10.00

Svanemølle k

stævne

U9 dre 08-3

5M U8 B p2

lør

0617

10.00

Grøndal Cen

stævne

U9 dre 08-2

5M U8 A p2

lør

0617

10.25

Svanemølle k

stævne

U8 dre 09-5

5M U8 B p4

lør

0617

10.25

Engdraget

stævne

U11 piger

8M U11 pige

lør

0617

11.00

HIK ny kunst

FB

U10 dre 07-1

5M U10 A p2

lør

0617

13.00

Svanemølle ku

stævne

U10 dre 07-2

5M U10 B p2

lør

0617

13.00

Tingbjerg

stævne

U8 dre 09-3

5M U8 B p2

lør

0617

13.25

Engdraget

stævne

U10 dre 07-3

5M U10 B p3

lør

0617

16.00

Tingbjerg

stævne

U8 dre 09-4

5M U8 B p3

lør

0617

16.00

Engdraget

stævne

U8 dre 09-6

5M U8 B p3

lør

0617

16.00

Engdraget

stævne

U8 dre 09-7

5M U8 B p3

lør

0617

16.25

Engdraget

stævne

U12 dre 05-2

8M U12 A p3

søn

0618

09.30

Jens Jessens k

FA 2000

U12 dre 05-3

8M U12 B p 3

søn

0618

10.00

Sundby IP

B 1908

U12 dre 05-5

8M U12 C p2

søn

0618

10.00

Sundby IP

B 1908

U11 dre 06-1

8M U11 A p2

søn

0618

10.00

Krøyersvej

Skovshoved

U9 piger

5M U9 piger A

søn

0618

10.00

Svanemølle k

stævne

U8 dre 09-2

5M U8 A p1

søn

0618

10.00

Hvidovre Stad

stævne

U8 piger

5M U8 pi p. 1

søn

0618

10.00

Svanemøllen k

stævne

U7 dre 10-1

3M U7 pulje 2

søn

0618

10.00

Nymosen

stævne

U7 dre 10-3

3M U7 pulje 3

søn

0618

10.00

Nymosen

stævne

U6 dre 11-3

3M U6 pulje 1

søn

0618

10.00

HIK gammel kunst

stævne

U6 dre 11-4

3M U6 pulje 3

søn

0618

10.00

HIK gammel kunst

stævne

U6 dre 11-5

3M U6 pulje 3

søn

0618

10.20

HIK gammel kunst

stævne

U12 piger 3

5M U12 pige

søn

0618

10.25

Fælledpark

stævne

U8 dre 09-1

5M U8 A p1

søn

0618

10.25

Hvidovre Stad

stævne

U12 piger 2

8M U12 pi A

søn

0618

11.30

HIK ny kunst

Husum

U7 dre 10-2

3M U7 pulje 5

søn

0618

12.30

Nymosen

stævne

U6 dre 11-1

3M U6 pulje 2

søn

0618

12.30

HIK gammel kunst

stævne

U6 dre 11-2

3M U6 pulje 4

søn

0618

12.30

HIK gammel kunst

stævne

U10 dre 07-4

5M U10 C p2

søn

0618

13.00

Tingbjerg

stævne

U9 dre 08-6

5M U8 C p2

søn

0618

13.00

Hekla Park

stævne

U10 piger

5M U10 pi A

søn

0618

13.25

Svanemølle k

stævne

U9 dre 08-5

5M U8 C p3

søn

0618

13.25

Hekla Patk

stævne

U8 dre 09-8

5M U8 C p2

søn

0618

13.35

Frederiksberg

stævne

U9 dre 08-4

5M U8 C p2

søn

0618

16.00

Hekla Park

stævne

U8 dre 09-10

5M U8 C p2

søn

0618

16.00

Frederiksberg

stævne

U8 dre 09-9

5M U8 C p2

søn

0618

16.25

Frederiksberg

stævne