Fodbold, Forside

1. senior skal i aktion i DBU Pokalen på udebane mod Fredensborg i morgen, mens en masse andre HIK-hold skal i kamp i DBU-turneringerne i løbet af ugen. Få her det fulde overblik over denne uges HIK-kampe:

Grand Vet M

5M GVM 1

man

0904

11.00

Krøyersvej

AB 2

16 piger

7M U16 pige 1

man

0904

18.00

Ugandavej

Tårnby FF

Senior 1

DBU-pokalen

tirs

0905

17.15

Fredensborg

Fredensborg

13 dre 05/5

8M U13 dr 6

tirs

0905

18.30

HIK græs

Union

Supermasters

Supermaster 1

tirs

0905

20.00

Frederiksberg

FA 2000

15 dre 03/2

U15 drenge M

ons

0906

18.00

Rypark kunst

Skjold

14 dre 04/2

U14 drenge M

ons

0906

18.00

Rypark kunst

Skjold

13 piger 2

8M U13 pige 1

ons

0906

18.30

Gentofte K 2

Fremad Valby

Super GOM

7M SGOM 1

tors

0907

10.30

Frem, Valby

Frem

13 dre 05/4

8M U13 dr 4

tors

0907

18.30

HIK græs

AB Tårnby

Old Boys

7M Old B 1 p2

tors

0907

20.15

Gentofte K 1

Fremad Valby

14 dre 04/3

U14 drenge 3

fre

0908

17.00

Jens Jessensv.

FB

15 dre 03/3

U15 drenge 4

fre

0908

18.30

HIK kunst

FB

13 piger 3

8M U13 pige 2

lør

0909

09.30

HIK kunst

Jægersborg

11 piger

8M U11 Pi. A1

lør

0909

09.30

Hvidovre Stad

Hvidovre

Veteran

Veteran 1

lør

0909

10.00

Ugandavej

AB Tårnby/Ama FF

14 dre 04/1

U14 drenge Ø

lør

0909

10.00

ved KB-Hallen

KB

14 dre 04/2

U14 drenge M

lør

0909

10.00

HIK kunst

B 93

13 piger 1

8M U13 pi Øst

lør

0909

10.00

Pedella Park

Hornbæk

13 dre 05/1

8M U13 dre Ø

lør

0909

11.00

HIK kunst

Ledøje Smørum

13 piger 2

8M U13 pige 1

lør

0909

11.15

Vanløse IPark

Damsø

Senior 2

Serie 2 p. 6

lør

0909

13.00

Jens Jessensv.

FB

Senior 4

Serie 4 p. 16

lør

0909

13.00

HIK kunst

PI Fodbold

18 piger

U18 piger M

lør

0909

13.00

Sundby IPark

B 1908

15 dre 03/1

U15 drenge Ø

lør

0909

13.00

HIK kunst

HB Køge

19 drenge 1

U19 division

lør

0909

13.45

Viborg Stad.

Viborg

Senior 1

2. division p 2

lør

0909

14.00

Greve ICenter

Greve

Senior 3

Serie 3 p. 9

lør

0909

15.00

Jens Jessensv.

FA 2000

19 drenge 2

U19 drenge 1

lør

0909

15.00

HIK kunst

Olympia

16 drenge

U16 drenge M

lør

0909

15.00

HIK kunst

Hvidovre

17 drenge 1

U17 division

lør

0909

16.00

Viborg Stad

Viborg

13 dre 05/2

8M U13 dr Ma

søn

0910

10.00

Hollænderhal

Dragør

12 dre 06-1

8M U12 Dr A3

søn

0910

10.00

HIK kunst

Dragør

12 dre 06-2

8M U12 Dr B3

søn

0910

10.00

HIK kunst

Dragør

12 dre 06-3

8M U12 Dr C3

søn

0910

10.00

HIK kunst

Dragør

11 dre 07-1

8M U11 Dr A3

søn

0910

10.00

HIK kunst

Dragør

11 dre 07-2

8M U11 Dr B3

søn

0910

11.30

HIK kunst

Dragør

11 dre 07-3

8M U11 Dr B1

søn

0910

11.30

HIK kunst

Husum

17 drenge 2

U17 drenge Ø

søn

0910

11.45

HIK kunst

Brøndby

12 dre 06-4

8M U12 Dr C2

søn

0910

13.00

Pilesvinget

FIX

11 dre 07-4

8M U11 Dr C1

søn

0910

13.00

HIK kunst

Union

14 piger 2

U14 piger 1

søn

0910

13.30

HIK kunst

KFUM

13 dre 05/3

8M U13 dr 2A

søn

0910

14.30

HIK kunst

B 93

12 piger

8M U12 Pi. A1

søn

0910

14.30

HIK kunst

FA 2000

Herre 7M

7M herre 3 p4

søn

0910

15.00

HIK kunst

Amager FF 2