BANEBOOKINGORGANISATIONMEDLEMSKAB

TENNIS ØST holdkampe

HIK’s seniorbreddespillere deltager i Tennis Øst udendørs holdturneringer med en lang række hold.

Holdene er åbne for alle spillere og pladserne på de enkelte hold sættes ved et årligt
holdkaptajnsmøde i maj. Det tilstræbes så vidt muligt, at alle, der er interesseret i at spille på hold, får mulighed herfor.

Alle kan kvalificere sig til holdene gennem aktiv deltagelse og gode resultater bl.a i de årlige klubmesterskaber.

Har du interesse i at deltage, er du altid velkommen til at kontakte en af nedenstående holdkaptajner eller Nina Rye på mail nr@ninarye.dk

TENNIS ØST

Serie 1 Anders Rahbek  anders.c.rahbek@gmail.com 28145413

Serie 3 Christian Franke dk.franke@gmail.com 31714540

Serie 4 Betina Sanggaard  bettina.sanggaard@yahoo.dk  2757 7705

Serie 5 Tommy Bay-Hansen tommy@tennishal.dk   30736556

Serie 6 Allan Lind Jensen allan.jensen@gmail.com 30253208

40+, 4. div. Benny B. Nielsen bennybodenielsen@gmail.com  2540 7426

Elite

40+ Peter Utzon  peter@utzonentreprise.dk   2070 1070

50+ Stein Ulrick stein.ulrich@hotmail.com 20993777

60+ Ulla Theil  ulla_theil@dk.ibm.com   2880 9003

70+ Klaus Bertelsen awklaus@gmail.com 40143433

80+ Finn Kern   finnkernmail@gmail.com  2046 3113

TØ Motionister kat. 2 Ib Enevoldsen ibe@ramboll.dk 51616674