BANEBOOKINGORGANISATIONMEDLEMSKAB

Holdturnering KTU og SLTU

HIK’s seniorbreddespillere deltager i KTU’s og SLTU’s udendørs holdturneringer med en lang række hold.

Holdene er åbne for alle spillere og pladserne på de enkelte hold sættes ved et årligt
holdkaptajnsmøde i maj. Det tilstræbes så vidt muligt, at alle, der er interesseret i at spille på hold, får mulighed herfor.

Alle kan kvalificere sig til holdene gennem aktiv deltagelse og gode resultater bl.a i de årlige klubmesterskaber.

Har du interesse i at deltage, er du altid velkommen til at kontakte en af nedenstående holdkaptajner eller Nina Rye på mail nr@ninarye.dk

KTU

Serie 1 Anders Rahbek  anders.c.rahbek@gmail.com 28145413

Serie 2 Christian Franke dk.franke@gmail.com 31714540

Serie 3 Betina Sanggaard  si@scandinavian-image.dk 2757 7705

Serie 4 Tommy Bay-Hansen tommy.bay-hansen@unisport.com 30736556

Serie 5 Allan Lind Jensen allan.jensen@gmail.com 30253208

Veteran B +40/45 Benny B. Nielsen bennybnielsen@net.telenor.dk 52519292

SLTU

Elite

40+ Thomas Strøbech tstrobech@hotmail.com 20701070

50+ Stein Ulrick stein.ulrich@hotmail.com 20993777 / Bo Eklund boeklund@me.com 50256877

60+ Erik Voss e.voss@metrecarre.dk 23 25 02 22

70+ Klaus Bertelsen awklaus@gmail.com 40143433

Tennis Øst kat.2 Ib Enevoldsen ibe@ramboll.dk 51616674

Spilleplanen for de enkelte hold kan findes på KTU’s og SLTU’s web-sites.

28mar16/bw